Çocuğunuz besinlerler tanıştığı andan itibaren beslenme düzeni şekillenmeye başlar. Bu süreçte besin seçimleri, öğün atlama gibi durumlar sıkça gözlenebilir. Özellikle okul dönemiyle beraber kahvaltı en çok atlanan öğünler arasında yer almaktadır. Bu tepkilerin detaylı araştırılması güzel alternatif ve önerilerle çözüme ulaşılması gerekmektedir.

Çocukluk Döneminde Beslenme Danışmanlığı

Çocukluk döneminde kazanılan beslenme alışkanlığı, iyi bir ergenlik ve ardından yetişkinlik dönemi beslenme düzenini de beraberinde getirmektedir. Bu nedenle bu dönemde bol bol sağlıklı beslenme çocuğun dilinden, zorlama olmadan öğretilmeli ve uygulanmalıdır. Biz de bu süreçte çocuğunuzun dilinden konuşarak, oyunlarla, okumalarla sağlıklı beslenmeyi çocuğunuza öğretiyor hayata geçirmesi içinse siz ebeveynlerden yardım alıyoruz.

Hedefimiz Ne?
 • Çocuğunuzun sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanması öncelikli hedefimizdir.
 • Boyuna ve boy yaşına göre ideal ağırlığında olması için uygun beslenme stratejilerini içermektedir.
 • Çocukluk dönemi büyüme ve gelişmenin en hızlı olduğu dönemlerdendir. Bu nedenle bu dönemde kısıtlayıcı beslenme programları asla önerilmemekte ve tarafımızca uygulanmamaktadır.
 • Hedefimiz çocuğunuzun sağlıklı bir beslenme alışkanlı kazanması ve bu süreçte sağlıklı ağırlığında olmasını sağlamaktır.
Programımızın içeriğinde ne mi var ?
 • Sağlıklı beslenmeyi çocuğunuzla öğreniyor, uyguluyoruz.
 • Oyunlar ve okumalarla bu bilinci destekliyoruz.
 • Bu süreçte çocuğunuzun ideal ağırlığında olması için  çalışıyor güzel ve eğlenceli tariflerle besin seçimlerinin önüne geçmeyi hedefliyoruz.
 • Eğitimlerle, şarkılarla besin gruplarını tanıyor ve çocuğunuzu doğru alternatiflere yönlendiriyoruz.

Kısaca sağlıklı bir nesil için çalışıyoruz. Siz de çocuğunuzun beslenmesine sağlıklı bir düzen getirmek istiyorsanız bize iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz!

Ergenlik Döneminde Beslenme Danışmanlığı

Ergenlik dönemi çocuğunuzun hem psikolojik hem de fiziksel olarak değiştiği bir süreçtir. Bu dönemde özellikle beslenme alışkanlıkları ile ilgili farklılıklar gözlemlenebilmektedir. Kilo alımı, fazla kilo takıntısı, bulimik ataklar daha çok ergenlik döneminde karşılaştığımız problemlerdir. Bu gibi sorunlarda beslenme uzmanı ve psikolog ortaklığında ekip çalışması ile çözülmesi sonuca ulaşmayı kolaylaştırmaktadır.

Programımızın içeriğinde ne mi var ?
 • Sağlıklı beslenmeyi çocuğunuzla öğreniyor, uyguluyoruz.
 • Okulda, arkadaşlarıyla zaman geçirileceği ortamlarda tüketebileceği besinleri beraber seçiyor, varsa okul menüleriyle evi koordineli bir şekilde ilerletiyoruz.
 • Tarifler veriyor ve besinlere olan bakış açısını değiştirmek için bir arkadaş oluyoruz.

Kısaca sağlıklı bir nesil için çalışıyoruz. Siz de çocuğunuzun beslenmesine sağlıklı bir düzen getirmek istiyorsanız bize iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz!

İlgili Aramalar

Ataşehir Çocuk Diyetisyeni

Ataşehir Bebek Dİyetisyeni

Ataşehir Çocuk Beslenme Randevu

Ataşehir Bebek Beslenme Randevu

Go top
error: İçerik korumalıdır !