Dilay Akyol

Diyetisyen

İstanbul Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden Onur Öğrencisi olarak mezun oldum. İstanbul Üniversitesi AÖF Çocuk Gelişimi Lisans programı ve Anadolu Üniversitesi AÖF Sağlık Kurumları İşletmeciği Önlisans programı ile eğitim hayatıma uzaktan eğitimle devam etmekteyim. Sosyal sorumluluk çalışmalarımı lisans eğitimim sonrasında da sürdürmekte, AÇEV gönüllüsü olarak oyun odalarına destek vermekteyim.

Katıldığım bir çok eğitim, kongre ve sertifika programı dışında Kasım 2018 tarihinde İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Endokrin B.D. davetiyle diyabetli çocuklar ve ailelerine ‘Karbonhidrat Sayımı ve İnsülin Pompasında Bolus Uygulamaları’ adlı eğitimi verdim.

2019-2020 yılları arasında Tat Gıda Genel Müdürlük, BankPozitif Genel Müdürlük, Watsons Genel Müdürlük ve Gelecek Varlık Genel Müdürlük şirket çalışanlarına beslenme danışmanlığı yaptım ve alanımla ilgili çeşitli seminerler verdim. 2019 yılı itibariyle başladığım Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Yüksek Lisans programıyla kendimi geliştirmeye devam etmekteyim. Şu anda Tatlı Ekşi Diyet Beslenme ve Danışmanlık kurucu diyetisyeni olarak danışanlarıma destek vermekteyim.

Ayrıca bir Emzirme Danışmanı olarak emzirme ve anne sütü ile ilgili her süreçte emziren annelere destek olmakta, aynı zamanda Doğum Koçu olarak gebelik süresince hamile annelerin bu büyülü süreci daha kolay ve verimli geçirmeleri için danışmanlık vermekteyim.

Go top
error: İçerik korunmalıdır !