Dilay Akyol

Yönetici Diyetisyen

Merhaba Ben Dilay Akyol, Tatlı Ekşi Diyet Beslenme ve Danışmanlık şirketinin kurucusuyum. Hakkımda bilgi sahibi olmak için aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

Kilo Yönetimi
Anne ve Çocuk Beslenmesi
Gebelik Öncesi Beslenme Danışmanlığı
Gebelikte Beslenme
Emziren Anne Beslenmesi
Alerjik Bebeği Olan Emziren Annelerin Beslenmesi
Alerjik Bebek/Çocuk Beslenmesi
Çocuk ve Ergen Beslenmesi

Hakkımda

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden ‘Gebelik Döneminde Kafein Tüketiminin Fetusa Etkisi’ konulu seminer ve ‘Şeker İçeren ve Tatlandırıcı İçeren İçeceklerin Post Menopoz Dönemdeki Kadınlarda T2DM Gelişimine Etkisi’ konulu tez çalışmam ile Onur Öğrencisi olarak mezun oldum. Eğitime ara vermeden İstanbul Üniversitesi AÖF Çocuk Gelişimi Lisans programı ve Anadolu Üniversitesi AÖF Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans programlarına başladım.  2019 yılı itibariyle de başladığım Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Tezli Yüksek Lisans Programı’nda tezimi gebeler üzerinde yazmaktayım.

Sosyal sorumluluk çalışmalarımı lisans eğitimim sonrasında da sürdürmeye devam ediyorum. AÇEV gönüllüsü olarak aktif bir şekilde sahadayım ve oyun odalarına destek veriyorum.

Katıldığım birçok eğitim, kongre ve sertifika programı dışında Kasım 2018 tarihinde İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Endokrin B.D. davetiyle diyabetli çocuklar ve ailelerine ‘Karbonhidrat Sayımı ve İnsülin Pompasında Bolus Uygulamaları’ adlı eğitimi verdim.

2019-2020 yılları arasında Tat Gıda Genel Müdürlük, BankPozitif Genel Müdürlük, Watsons Genel Müdürlük ve Gelecek Varlık Genel Müdürlük şirket çalışanlarına beslenme danışmanlığı yaptım ve alanımla ilgili çeşitli seminerler verdim.  Şu anda Tatlı Ekşi Diyet Beslenme ve Danışmanlık kurucu diyetisyeni olarak danışanlarıma destek vermekteyim.

Bir Emzirme Danışmanı ve Doğum Koçu olarak emzirme ve anne sütü ile ilgili her noktada emziren annelere destek olmakta, gebelik döneminde ise annelerin bu büyülü süreci daha kolay ve rahat geçirmeleri için onlara yol arkadaşı olmaktayım.

Go top
error: İçerik korumalıdır !